“UAMD” Dorëzon Certifikata Mirënjohjeje për Kontributin në Arsimin, Shkencën dhe Komunitetin

Në një ceremoni të veçantë, Universiteti “Aleksandër Moisiu” Durrës (UAMD) do të dorëzojë Certifikatat e Mirënjohjes në shenjë vlerësimi dhe falënderimi për kontributin e shquar të Prof. Dr. Aleksandër Bushati në fushën e arsimit dhe shkencës. Përmes përkushtimit dhe punës së tij të palodhur, Prof. Bushati ka lënë gjurmë të rëndësishme në zhvillimin e arsimit shqiptar, duke frymëzuar breza të tërë studentësh dhe akademikësh. Në shenjë nderimi për veprën dhe trashëgiminë e tij, familja Bushati dhuron një koleksion librash të çmuar për bibliotekën e UAMD.

Gjithashtu, Certifikatë Mirënjohjeje do t’i dorëzohet Rotary Club Tirana West, në shenjë vlerësimi për mbështetjen dhe përkushtimin e tyre ndaj iniciativave që promovojnë mirëqenien sociale dhe përparimin e komunitetit. Përmes kontributit të vyer dhe aktiviteteve të tyre të përkushtuara, Rotary Club Tirana West ka luajtur një rol kyç në fuqizimin e individëve dhe përmirësimin e jetës së shumë njerëzve në nevojë, duke shërbyer si një shembull i ndritur i solidaritetit dhe përkushtimit qytetar.