Fakulteti i Teknologjisë së Informacionit

Rreth Fakultetit:

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut scelerisque turpis ac molestie porttitor. Fusce ipsum dolor, venenatis eget mollis at, pretium quis enim. Nam tristique ligula id congue aliquet. Praesent ornare nulla eget ornare ultrices. Phasellus quis leo fringilla, convallis lacus sed, venenatis libero. Nam iaculis, tellus quis auctor ullamcorper, odio orci consequat arcu, eu efficitur arcu eros in ante. Aenean quis urna urna. Vivamus nec mi sit amet ante cursus placerat vitae ut mauris. Integer ultrices arcu non libero rutrum consectetur. Donec vitae sapien id mi rutrum malesuada vitae at eros.

Vestibulum lacinia eros quis ex vestibulum varius. Vestibulum lacinia metus nec tortor maximus aliquam. Quisque id arcu quis tortor scelerisque maximus nec at felis. Morbi iaculis sed sem ut tempor. Suspendisse turpis libero, euismod non euismod ut, euismod vel turpis. Proin vel velit luctus, vestibulum nisl vitae, luctus lorem. Nulla vel vulputate elit, eget elementum purus. Nulla malesuada posuere lacus, eu interdum diam fringilla a.

Integer mollis ex vitae lorem sagittis hendrerit. Integer volutpat et mauris ut pellentesque. Praesent congue dui quis nibh interdum porttitor et id diam. Vivamus eu tortor sit amet tellus viverra pulvinar nec eu urna. Aenean sit amet vestibulum ante. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam a eros pharetra, tincidunt mi vitae, consectetur enim.

Informacionet e Fakultetit:

Adresa:

Lagjja 1, Rruga e Currilave, Durrës, 2001, Shqipëri

Orari:

e Hënë-e Dielë

Departamentet

Shkenca Kompjuterike

Teknologji Informacioni

Matematikë

Prof.As. Lindita Mukli

Dekan

Dr. Eris Zeqo

Zv.Dekan

Doc. Vladimir Muka

Zv.Dekan

Zgjidh UAMD për të studiuar me pedagogët më të mirë shqiptarë dhe profesorë të ftuar nga universitete europiane dhe amerikane. Bashkohu me studentët tanë dhe bëhu pjesë e jetës akademike aktive, përvojave ndërkombëtare të shkëmbimeve studentore dhe lidhjes me tregun e punës.