Vizitë Studimore në Bashkinë Durrës

Me datë 28 Shkurt 2023 nje grup studentesh te departamentit te Shkencave Politike te udhehequr nga lektore Mirela Metushaj, kryen nje vizite studimore prane Bashkise se Durrsit. Gjate vizites studentet paten mundesine te marrin pjese ne rolin e vrojtuesve ne mbledhjen mujore te Keshillit Bashkiak. Nje eksperience e vecante per te pare dhe degjuar sesi diskutohet, arsyetohet dhe merren vendime te rendesishme per qytetin e Durresit dhe qytetaret e saj. Me pas ne nje takim me Kryetaren e Bashkise Znj. Emiriana Sako munden te komentonin mbledhjen e Keshillit Bashkiak duke drejtuar edhe disa pyetje per pjesmarrjen dhe ndarjen politike te anetareve ne Keshill gjithashtu  per procedurat qe  Keshilli aplikon gjate takimeve mujore.

Studentet e Departamentit te Shkencave Politike mund te kryejne praktika prane ketij institucioni gjate studimeve te tyre. Takimi u mbyll me interes per organizimin e takimeve te tjera me studentet e UAMD.