HAPET APLIKIMI PËR BURSA SHKËMBIMI ERASMUS + EXCHANGE PROGRAM AKSARAY UNIVERSITY’S , TURQI

PËR STAFIN AKADEMIK – UAMD

Në kuadër të Marrëveshjes Ndër-Institucionale me Aksaray University’s -Turkiye,(https://www.aksaray.edu.tr/), për programin Erasmus + Staff Mobility, UAMD hap thirrjen për mobilitet për vitin akademik 2023-2024.

Mobiliteti konsiston në mësimdhënie për stafin akademik, në Aksaray University’s, Turqi, në gjuhën angleze, për një javë (5 ditë) në universitetin pritës, në datat 13-17 Maj 2024.

Numri i kuotave për stafin Akademik:

• 2 (dy).

Fakultetet si më poshtë vijon:

• Fakulteti i Edukimit (Gjuhët e Huaja)
  • Fakulteti i Studimeve Profesionale (Inxhinieri)

Afati i aplikimit: 25 Prill 2024

Në varësi të numrit dhe cilësisë së aplikimeve, përzgjedhja e kandidatëve do të bëhet në bashkëpunim me Universitetin pritës.

Dokumentacioni i nevojshëm për stafin akademik për të aplikuar për mobilitet në Aksaray University’s, Turqi :

• CV sipas formatit Europass në gjuhën angleze;
  • Dëshmi e njohjes së gjuhës angleze, niveli C1;
  • Kopje e pasaportës.

Kohëzgjatja e qëndrimit duhet të jetë 7 ditë, ku 5 ditë janë ditë pune dhe dy ditë udhëtim.

Për këtë qëndrim pagesa bëhet nga universiteti pritës, në vlerën 140 Euro /dita (ku përfshihet

hoteli dhe shpenzimet e qëndrimit), si dhe udhëtimi vajtje-ardhje, deri në kuotën 275 Euro.

Dokumentat mund të dorëzohen elektronikisht në adresën belisakorriku@uamd.edu.al duke kopjuar (cc) arbamerhori@uamd.edu.al ose dorazi pranë Drejtorisë së Projekteve dhe Marrëdhënieve me Jashtë, Kati i Tretë, Zyra 316, Universiteti “Aleksandër Moisiu” L.1 Rr. “Taulantia”, Durrës.